Wróć

Dziś finał WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju

5 stycznia 2012, dam, raf, źródło: jastrzebieonline.pl
Dziś finał WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju

W niedzielę 8 stycznia w całym kraju ruszył 20. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również jastrzębianie zbierali pieniądze na sprzęt dla szpitali.

Według najnowszych informacji do godziny 21. jastrzębianie przekazali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 81 tysięcy złotych.

W Jastrzębiu Orkiestra grała w kilku miejscach. O 12:30 rozpoczęły sie pierwsze występy przed kinem "Centrum". Od godzi 14:00 bawiono się w w hali widowiskowo-sportowej. A o 19:00 w kinie "Centrum" ruszył kabareton.

Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą wziąć udział w licytacij przedmiotów na aukcji internetowej. Można wylicytować m.in. złote serduszko wysadzane brylantami, piłki z autografami zawodników GKS 1962 Jastrzębie i Jastrzębskiego Węgla oraz narty naszego czołowego skoczka, Kamila Stocha.

Więcej informacji na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy można znaleźć na stronie jastrzębskiego sztabu WOŚP.

Dodaj komentarz
Treść
Podpis
Dodając komentarz akceptujesz regulamin.
d7409.01.2012 0:45

A wejdźcie sobie na naszą porodówkę, i luknijcie na sprzęt z serduszkami i jego ilość, na tablicę z nazwami innych sponsorów....Gdyby nie oni, to kobiety rodziły by chyba u znachorek.....

rakijo08.01.2012 22:16

Wiadomo nasza służba i nasz rząd to ofermy i złodzieje. Ale takie coś jak robi Jurek jest niestety potrzebne. Mówię tak ponieważ jak na taki kraj jak Polska nie ma pieniędzy na takie rzeczy jak respiratory czy pompy insulinowe, to wstyd na całą Europę ,a nawet świat. W dodatku nasi (kochani) politycy nie refundują leków które Polacy potrzebują i ponad połowa narodu choruje na cukrzycę czy choroby serca.
Byłem ostatnio w aptece i stałem za taką starszą panią. Myślałem że się ta pani popłacze jak z leku który kosztował ok. 5zł kosztował nagle 50. Z taniały tylko leki takie które rzadko kto bierze. To jest idiotyzm. Także Jurek jesteś wielki. Szacunek.

becker08.01.2012 22:16

Gdzie Wy wszyscy jesteście internetowe mądrale jak trzeba iść na wybory, żeby zmienić ten system na skuteczniejszy? Tutaj się przerzucajcie skopiowanymi definicjami, a jak przyjdzie czas wyborów to głosujcie na obecny rząd.

Jarek08.01.2012 15:06

Jeśli nie zmienimy systemu,to znaczy jeśli nie przepędzimy na cztery wiatry naszych dobroczyńców,którzy składają nam bezczelne propozycje i dopóki nie odzyskamy władzy nad bogactwem,jakie swoją pracą wytwarzamy,dopóty będziemy przez ludzi pokroju wielkiego dyrygenta bezlitośnie oszukiwani. Ale nie możemy zapominać,że ten los zgotowaliśmy sobie sami, jeśli nawet nie na własne życzenie,to na pewno z przyzwoleniem.

angweiss08.01.2012 13:26

Nie wiem co macie do Owsiaka ... Dla mnie to po prostu konkretny gość, który robi coś dla tych biednych i chorych dzieciaków i bardzo dobrze, że są takie akcje. Cel jest szczytny i nie zbieramy przecież na nowe auto dla Tuska, więc w czym problem?

gość07.01.2012 23:55

KAŻDY pracujący odprowadza co miesiąc składkę na ubezpieczenie zdrowotne w kwocie ponad 240 zł, a a wam się wydaje, ze jak wrzucicie do owsiakowej puszki 2 zł to uratujecie służbę zdrowia? Czy wy jesteście poważni? Po co komu ta akcja, to lepiej podnieść składkę zdrowotną n.p. o 20 gr za miesiąc i będzie WIĘCEJ kasy na służbę zdrowia, niż Owsiaki nazbierają trwonąc przy okazji forsę na imprezy (nie swoją)!

mario07.01.2012 23:35

Owsiak nie organizuje koncertów, jakbyś poczytał, to byś wiedział, ze te koncerty to miasta organizują zazwyczaj z miejskiej kasy. Poza tym są też fundacje non profit gdzie kasy się dla siebie nie zarabia.... Moim zdaniem ta cała WOŚP to chory pomysł, nie Owsiak przecież wyremontował szpital, a miasto, nie Owsiak płaci za koncerty, a miasta... A tych fundacji jest bez liku, była też fundacja Kwaśniewskiej, ta to zarabiała na tym, że "dobrowolnie" państwoe firmy i prywatne wplacały jako żone prezydenta RP, a ona pobierała sobie prowizję, bo "robiła dobrą robotę", to wszystko jest chore.

oświecony07.01.2012 23:23

Owsiak robi dobrą robotę! Dosłownie "robotę" - to jego praca. Zbiera dużo kasy więc i jemu za tą ciężką pracę się coś należy, nie? Ciekaw jestem czy jesteście tacy altruiści że wszystko dla innych robicie za darmo. Jego zarobki przy tym ile zebrał to pikuś. Pomyślcie, na organizowaniu WOŚP każdy korzysta! Zbierają kasę na sprzęt (pomagają chorym), organizują koncerty (mieszkańcy miasta są zadowoleni że mają rozrywkę, zespoły są zadowolone bo wyrabiają sobie dobre imię pt. "graliśmy na WOŚP", w większości zespoły mają też z tego jakieś pieniądze). Każdy na tym zyskuje - miasto, zespoły, organizatorzy, chorzy! Jakby w taki sposób kręciła się Polska gospodarka to bylibyśmy najbogatszym krajem na świecie! A co do tego ze miasto wydaje bez sensu kasę... otóż nie, to co wydają na WOŚP i tak przeznaczyliby na organizację innych imprez (radzę zapoznać jak się z tym w jaki sposób działają budżety miast)

mario07.01.2012 23:02

do Jarek - prawda, jest to przemoc, w samym Jastrzębiu mają brać udział szkoły, Jasnet będzie publikował ranking, która ile zebrała - wiadomo, że w tym momencie dyrekcja, nauczyciele staną na głowie by skłaniać uczniów, czyli są zmuszani do wolontariatu.

mario07.01.2012 22:59

wiesz co, załóż swoją fundację, idź do UM, zeby zrobili imprezę za ich kasę, a Ty pokwestujesz, na pewno się to opłaca - koszta imprezy po stronie UM, po Twojej tylko skarbonki, biuro i Twoja pensja. Bo WOŚP nie jest fundacją Non profit, Owsiak i jego współpracownicy dobrze sobie żyją za tę kasę. Tak być nie powinno. Jeśli już fundacje muszą być to niech będą non profit.

essex07.01.2012 21:40

@gość 20:29
manipuluje? mocne słowa. zapraszam do zapoznania się z danymi:
http://www.wosp.org.pl/final/final_w_liczbach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_%C5%9Awi%C4%85tecznej_Pomocy
47 mln to kwota uzbierana tylko w XIX finale. Łączna suma wszystkich zbiórek to ok: 444 915 036,05 zł.

Jarek07.01.2012 21:27

Jutro kolejny raz gra Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy. Nazywam ją tak od dawna, mając na myśli przemoc moralną. Owsiakowi udało się stworzyć być może najbardziej chronione tabu w III RP i choć inne upadły, to wciąż trwa, a krytykowanie Owsiaka wydaje się bardziej ryzykowne niż krytykowanie Michnika, Jana Pawła II i Lecha Kaczyńskiego razem wziętych przypomina Łukasz Warzecha

essex07.01.2012 21:20

rozumiem. ale myślę również, że rozpatrywanie tego typu inicjatyw kategoriami finansowej opłacalności idzie w zupełnie innym kierunku i niejako zaprzecza idei całej akcji. owszem można stwierdzić, że lepiej po prostu oddać te publiczne fundusze szpitalom lub nie, bez żadnych ceregieli, imprez itd. ale należy wziąć pod uwagę również choćby społeczny wymiar akcji, społeczną aktywizację w każdej postaci. wątpię, że udałoby się uzbierać tak pokaźne kwoty na zasadzie szeptanego marketingu, pisząc błagalne podania do bogatych przedsiębiorstw, do tego mamy wpływy płynące spoza kraju gdzie pieniądze nie pochodzą z publicznych finansów a prywatnych kieszeni.

Jarek07.01.2012 21:08

Owsiak przeganiał z "Przystanku Woodstock" wystawę antyaborcyjną.Czy chrześcijanin ma popierać "Róbta co chceta"?

gość07.01.2012 20:29

jeszcze jedno essex - manipulujesz, bo podajesz sumę wszystkich zbiórek, a nie zznasz, nikt nie liczy sumy wszystkich imprez finansowanych z pieniędzy publicznych. Być moze więcej niż te 47 milionów przeznaczane jest na koncerty! W sumie, w całym kraju! Z pieniedzy publicznych.

gość07.01.2012 20:25

nie, nie, nie essex, kompletnie nic nie rozumiesz, ja się pytam ile w sumie wydano PUBLICZNYCH pieniędzy na organizację wszystkich imprez w całym, kraju, bo wszystkie gminy, miasta wydają. Wolontariat to nie moja sprawa, nie mam zamiaru tego doliczać, chcesz być wolontariuszem - bądź, nic mi do tego, ja bym tylko był zainteresowany ile PUBLICZNYCH pieniędzy poszło na organizację n.p. koncertów. Wtedy odejmiemy od tego co zebraliście i będzie jasność czy to się opłaca.

wilos x07.01.2012 19:56

Pisiorów czuć tutaj na odleglość aż kable od kompa smierdz

essex07.01.2012 19:33

@xyz
tak sobie myślę, że jakbyś był w urzędniczej mocy to i powodzianom kazałbyś oddać wszystko i rozliczyć się ze zbiórek publicznych. wybacz - szukasz dziury w całym moim zdaniem, a i tam gdzie nie trzeba.

essex07.01.2012 19:17

@xyz
ostatni finał WOŚP zebrał prawie 47 mln złotych dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Wybacz, ale jeśli chcesz powiedzieć, że taki pieniądz został wydany na organizację któregoś z finału to zrobię wielkie oczy. Równie dobrze możesz odjąć od tego to co należy się wolontariuszom za robociznę. A jeśli pytasz czy nam się to opłaca... zlicz wszystkie ocalone dziecięce istnienia i pomyśl. Przypomnij sobie też czym jest organizacja pożytku publicznego i czym jest instytucja wolontariatu. Myślę, że będziesz miał łzy w oczach jeśli kiedyś będziemy sponsorować aparaturę, która ocali Twoje dziecko, czego Ci nie życzę.

xyz07.01.2012 19:01

idą podatki na kościół, bo jest konkordat, ale o to to trzeba mieć pretensje do Suchockiej (premier) oraz Tuska (jej kolega partyjny, głosował za) i do całej reszty, w tym, paradoksalnie do GW, oni teraz najeżdżają na kościół, ale uchwalenie konkordatu wspierali, bo liczyli na to, że dzięki temu kościół będzie siedział cicho w kwestiach, którymi oni mieli kierować.

xyz07.01.2012 18:49

Jest sytuacja dziwna - koszty akcji ponoszą: MOKi, MOSiRy, gminy, miasta, państwowa TVP (transmisja, której nikt nie ogląda), państwowe inne firmy, wojsko, policja (podarki, ochrona), a Fundacja tylko zbiera datki i podaje sumy. A nikt nie liczy ile poszło kasy na imprezy, a powinno się policzyć, odjąć od tego co zebrała WOŚP i wtedy mielibyśmy pełną jasność czy to się w ogóle NAM opłaca.

Gruszek07.01.2012 18:47

podatki nie idą na kościół matole:)

gość07.01.2012 17:34

a ja nie chce żeby moje podatki szły na Kościół, a jednak idą ;)

Rudofil07.01.2012 16:13

xyz ależ możesz się dowiedzieć ile miasto (bezpośrednio lub pośrednio przez swoje jednostki) wydaje na WOŚP. Umożliwia Ci to ustawa o dostępie do informacji publicznej, tak więc zakasaj rękawy i pokaż na co Cie stać, myślę że jastrzębieonline.pl oraz inne media w mieście zamieszczą Twoją twórczość, tylko czy Ci się będzie chciało to zrobić tak jak chce się pracować organizatorom? Pożyjemy zobaczymy a tymczasem SIEMA !

Gruszek07.01.2012 13:27

xyz bardzo trafnie, a, że MOKi, i Urzędy Miasta utrzymują się z naszych podatków to chcąc, nie chcąc stajemy się największymi sponsorami WOŚPu

xyz07.01.2012 12:34

sponsorzy: m.in.: Miejski Ośrodek Kultury, sponsor główny, Prezydent Miasta, sponsor główny, MOSiR, sponsor główny (z waszej strony). MOSiR i MOK to samorządowe instytucje utrzymywane przez miasto.
W ten oto sposób tak naprawdę nie wiadomo ile kosztuje ta zbiórka i czy aby jest to opłacalne, bo może miasta zamiast do MOKów - na koncerty WOŚP, mogłyby przekazać taką kasę na swoje szpitale i wyszłoby więcej? Któż to wie...

wolontariusz07.01.2012 9:45

xyz, widać że sie nie orientujesz. Miasto nie płaci za organizację WOŚP. Imprezy robi sztab WOŚP i to on zbiera pieniądze od sponsorów a nie od miasta. Miasto tu najmniej robi...

xyz07.01.2012 6:12

trzeba przyznać, ze fundacja Owsiaka wymyśliła niezły patent, miasta organizują imprezy za publiczne pieniądze, a w tym czasie wolontariusze buszują i zbierają za darmo szmal.

:)06.01.2012 15:44

Witam, mam pytanie czy w czasie WOŚP w jastrzębiu będzie akcja krwiodawstwa ?

do gość06.01.2012 14:19

jak bym czytał komendanta harcerzyków normalnie jego słowa... większa impreza=większa zbiórka

Ciekawski06.01.2012 14:12

Zapowiada się bardzo ciekawie.

kamila06.01.2012 10:12

Na co w tym roku zbieramy?

gość06.01.2012 9:56

Nie powiem, w tym roku dosyc hucznie będzie. Ciekawi mnie tylko ile wydali na organizacje tej imprezy i czy sie to zwróci

Wróć